Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Yabancı Diller Bölümü

Yabancı Diller Bölümü’nün amacı öğrencilere, hem üniversite öğrenimlerini hem de mezuniyet sonrası iş hayatlarını ve hatta sosyal ilişkilerini destekleyip güçlendirecek yabancı dil yeterliliğini kazandırmaktır.

Acıbadem Üniversitesi Tıp, Eczacılık, Mühendislik Fakülteleri, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sosyoloji Bölümleri’nin öğrenim dili İngilizce’dir. Gerekli İngilizce dil yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler bir yıllık Hazırlık Programı’nda dil eğitimi alırlar. Öğrenim dili Türkçe olan lisans ve önlisans programlarında ise öğrencilerin İngilizce dil yeterlilikleri değerlendirilerek ya dersten muafiyet elde ederler ya da seviyelerine göre ders programlarında İngilizce dersine yer verilir.

Yabancı Diller Bölümü güçlü ve deneyimli akademik kadrosu ve güncel ders programları ile öğrencilere gereken dil eğitimini sunmaktadır. Böylelikle öğrencilerin İngilizce dinleme, okuma, yazma, konuşma ve eleştirel düşünme becerilerini günümüz iletişim teknolojilerinden de yararlanarak iyi bir seviveye ulaştırmak hedeflenmektedir.


Beyhan AYTEKİN

Yabancı Diller Koordinatörü

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İSTANBUL